
Allen 83004 Endura Rifle Sling Black Endura 38" OAL
Availability:IN STOCK ONLINE
$10.59
Please Allow 4-5 Business Days for In Store Pickup
Product Features & Specifications
Allen 83004 Endura Rifle Sling Black Endura 38" OAL
The Standard Endura Rifle Sling Allen features 3/8-inch foam padding covered with rugged Endura fabric.This classic sling has heavy web construction and Swivels tested to 300 pounds.
| Brand | Allen |
| Series | Rifle Sling |
| Model | Endura |
| Color | Black |
| Material | Endura |
| Length | 38" |
| Gun Type | Rifle |
| Weight Capacity | 300 lbs |
| Width | 2" |
| Weight | 0.30 oz |
| Design | Adjustable |
| Hardware | Swivels |
| SKU | 189424 |
| UPC | 026509830047 |
| MPN | 83004 |
Specifications
Explore the specific details and characteristics
- SKU
- 189424
- UPC
- 026509830047
- MPN
- 83004







