
ATN TIMNBLS210G6 BlazeSeeker 6 210 Black 1.7-13.6x 800x600 OLED Resolution Zoom Smooth & Step
by ATN Corp
Availability:IN STOCK ONLINE
$577.99
Please Allow 4-5 Business Days for In Store Pickup
Product Features & Specifications
ATN TIMNBLS210G6 BlazeSeeker 6 210 Black 1.7-13.6x 800x600 OLED Resolution Zoom Smooth & Step
| Brand | ATN |
| Series | 210 |
| Model | BlazeSeeker 6 |
| Magnification | 1.7-13.6x |
| Color | Black |
| Wireless Capable | Wi-Fi / Bluetooth / ANT+ |
| Resolution | 800x600 OLED |
| Rechargeable | Yes |
| Zoom | Smooth & Step |
| Length | 5.87" |
| Proofs | Waterproof |
| Focus Type | Fixed / Focus Free |
| Power Source | USB-C |
| Detection Range | 460m |
| Palettes | White Hot / Black Hot / Iron Red / Alarm / Green Hot / Sepia |
| Battery Life | 8 hrs |
| Compatible With | iOS / Android |
| Height | 1.98" |
| Width | 2.23" |
| Weight | 0.60 lbs |
| Memory | 32GB |
| Picture or Video | Photo / Video / Sound |
| Diopter Adjustment | -5 / +5 |
| SKU | 191392 |
| UPC | 658175472216 |
| MPN | TIMNBLS210G6 |
Specifications
Explore the specific details and characteristics
- SKU
- 191392
- UPC
- 658175472216
- MPN
- TIMNBLS210G6







