
Crickett KSA2143 My First Rifle CPR 22 LR 1rd 16.13" Carbon Fiber Threaded Barrel, Tan w/Black Webbing
by Crickett
Availability:IN STOCK ONLINE
$351.99
Please Allow 4-5 Business Days for In Store Pickup
Product Features & Specifications
Crickett KSA2143 My First Rifle CPR 22 LR 1rd 16.13" Carbon Fiber Threaded Barrel, Picatinny Rail Receiver, Adj Bipod Forend, Tan w/Black Webbing Thumbhole
| Brand | Crickett |
| Series | CPR |
| Model | My First Rifle |
| Caliber | 22 LR |
| Barrel Length Range | 16" to 16.99" |
| Stock Finish Group | Brown |
| Capacity | 1rd |
| Stock Material | Carbon Fiber |
| OAL | 31" |
| Barrel Finish | Carbon Fiber |
| Receiver Description | Picatinny Rail |
| Forend Type | Adj Bipod |
| Stock Description | Thumbhole |
| Barrel Description | Threaded |
| Barrel Length | 16.13" |
| Length of Pull | 11.25" |
| Max Capacity | 1 |
| Stock Finish | Tan w / Black Webbing |
| SKU | 196314 |
| UPC | 611613021438 |
| MPN | KSA2143 |
Specifications
Explore the specific details and characteristics
- SKU
- 196314
- UPC
- 611613021438
- MPN
- KSA2143







