
CZ-USA 02322 CZ 457 American Hunter 22 LR 5+1 20" Bronze Cerakote/Veil Camo
$748.99
Please Allow 4-5 Business Days for In Store Pickup
Product Features & Specifications
CZ-USA 02322 CZ 457 American Hunter 22 LR 5+1 20" Bronze Cerakote Steel Barrel, Bronze Cerakote Drilled & Tapped Steel Receiver, Veil Camo Fixed Synthetic Stock
The classic American-style rimfire rifle, this 457 has a 20" barrel with no sights and is meant to be topped with a scope.Features a synthetic stock; bronze threaded barrel and drilled and tapped receiver.
The exact same swappable barrel system as the 455 and the same reliable polymer magazine system.
| Brand | CZ-USA |
| Series | American Hunter |
| Model | 457 |
| Caliber | 22 LR |
| Barrel Length Range | 20" to 20.99" |
| Stock Finish Group | Camouflage |
| Capacity | 5+1 |
| Stock Material | Synthetic |
| Action | Bolt |
| OAL | 34" |
| Sights | None |
| Barrel Finish | Bronze Cerakote |
| Barrel Material | Steel |
| Twist | 1:16" |
| Receiver Description | Drilled & Tapped |
| Receiver Material | Steel |
| Stock Description | Fixed |
| Barrel Description | Steel |
| Barrel Length | 20" |
| Max Capacity | 5 |
| Receiver Finish | Bronze Cerakote |
| SKU | 177768 |
| UPC | 806703023229 |
| MPN | 02322 |
Specifications
Explore the specific details and characteristics
- SKU
- 177768
- UPC
- 806703023229
- MPN
- 02322







