
Energizer L92SBP4H3 AAA Ultimate Lithium Silver 1.5V Lithium, Qty (4) Single Pack
$13.09
Please Allow 4-5 Business Days for In Store Pickup
Product Features & Specifications
Energizer L92SBP4H3 AAA Ultimate Lithium Silver 1.5V Lithium, Qty (4) Single Pack
The Energizer Ultimate Lithium AA batteries are not only long-lasting AAA batteries they are complete with leak resistance and performance in extreme temperatures.Holds power up to 20 years in storage.
They are 33% lighter than alkaline batteries.
| Brand | Energizer |
| Series | Ultimate Lithium |
| Model | AAA |
| Color | Silver |
| Rechargeable | No |
| ANSI NEDA | 24-LF / IEC-FR03 |
| Length | 1.75" |
| Chemical Composition | Iron Disulfide / Lithium |
| Diameter | 0.413" |
| Nominal Voltage | 1.5V |
| Quantity | (4) 1 Pk |
| Weight | 0.27 oz |
| SKU | 135705 |
| UPC | 039800079336 |
| MPN | L92SBP4H3 |
Specifications
Explore the specific details and characteristics
- SKU
- 135705
- UPC
- 039800079336
- MPN
- L92SBP4H3







