
HM Defense 16MSUP556 5.56 NATO Aluminum Suppressor w/ AR-15 Upper
by HM Defense
Availability:OUT OF STOCK
$1,367.99
Please Allow 4-5 Business Days for In Store Pickup
Product Features & Specifications
HM Defense 16MSUP556 5.56 NATO Aluminum
| Brand | HM Defense |
| Caliber | 5.56 NATO |
| OAL | 16.25" |
| Material | Aluminum |
| Barrel Finish | Black Cerakote |
| Barrel Material | Chrome Moly Steel |
| Twist | 1:8" |
| Barrel Length | 9" |
| Weight | 5 lbs 8oz |
| SKU | 179063 |
| UPC | 854164007296 |
| MPN | 16MSUP556 |
Specifications
Explore the specific details and characteristics
- SKU
- 179063
- UPC
- 854164007296
- MPN
- 16MSUP556







