
Jk Armament JK105RFX22 RFX 22 Cal 1.05" Black Aluminum/Stainless Steel 1/2"x28 Suppressor
$451.25
$570
Please Allow 4-5 Business Days for In Store Pickup
Product Features & Specifications
Jk Armament JK105RFX22 RFX 22 Cal 1.05" Black Aluminum/Stainless Steel 1/2"x28
Mission Configurable with a whopping 9 baffles to choose from 17-4 stainless steel blast baffle for hard use on everything from 22 LR to 5.7x28mm Incredibly lightweight with industry-leading sound suppression performance Heavier duty, longer version of the JK 105 VERSAX 22
| Brand | Jk Armament |
| Model | RFX |
| Caliber | 22 Cal |
| Color | Black |
| Material | Aluminum / Stainless Steel |
| Firearm Type | Rimfire |
| Finish | Cerakote |
| Length | 1.70-5.70" |
| Diameter | 1.05" |
| Thread Pattern | 1 / 2"x28 |
| Weight | 1.10-3.50 oz |
| SKU | 189094 |
| UPC | 850038425180 |
| MPN | JK105RFX22 |
Specifications
Explore the specific details and characteristics
- SKU
- 189094
- UPC
- 850038425180
- MPN
- JK105RFX22







