
JTS Shotgun J020SSAW026 Lonestrike Full Size 20 Gauge Break Open 3" 1rd 26" Blued Steel
$179.99
Please Allow 4-5 Business Days for In Store Pickup
Product Features & Specifications
JTS Shotgun J020SSAW026 Lonestrike Full Size 20 Gauge Break Open 3" 1rd 26" Blued Steel Single Shot Barrel, Blued Steel Drilled & Tapped Receiver, Fixed Hardwood Stock, Rem Choke
The Lonestrike single shot shotgun features a break action with ejector; 28" barrel; fixed wood stock; drilled and tapped for Weaver 82 classic rail and Rem choke threaded.Ships with a sling studs and Rem extra full choke installed.
| Brand | JTS Shotgun |
| Model | Lonestrike |
| Gauge | 20 Gauge |
| Barrel Length Range | 26" to 26.99" |
| Stock Finish Group | Brown |
| Capacity | 1rd |
| Stock Material | Wood |
| Action | Break Open |
| Sights | None |
| Size | Full Size |
| Chamber | 3" |
| Barrel Finish | Blued |
| Barrel Material | Steel |
| Receiver Description | Drilled & Tapped |
| Choke Configuration | Rem Choke |
| Chokes Included | Extra Full |
| Receiver Material | Steel |
| Stock Description | Fixed |
| Barrel Description | Single Shot |
| Barrel Length | 26" |
| Max Capacity | 1 |
| Receiver Finish | Blued |
| Stock Finish | Hardwood |
| SKU | 194031 |
| UPC | 810058881793 |
| MPN | J020SSAW026 |
Specifications
Explore the specific details and characteristics
- SKU
- 194031
- UPC
- 810058881793
- MPN
- J020SSAW026







