
JTS Shotgun M12AK 12 Gauge Semi-Auto 3" 5rd 18.70" Picatinny Rail Receiver, Skeletonized Black
by JTS
Availability:IN STOCK ONLINE
$419.99
$518.99
Please Allow 4-5 Business Days for In Store Pickup
Product Features & Specifications
JTS Shotgun M12AK 12 Gauge Semi-Auto 3" 5rd 18.70" Picatinny Rail Receiver, Skeletonized Black Synthetic Stock
The JTS M12AK features a 18.70" chrome lined barrel; accepts 2 3/4" or 3" shells; 4-position adjustment gas system; sling lock and Rem choke configuration.
| Brand | JTS Shotgun |
| Model | M12AK |
| Gauge | 12 Gauge |
| Barrel Length Range | 18" to 18.99" |
| Gun Platform | AK Style |
| Operating System | Gas |
| Stock Finish Group | Black |
| Capacity | 5rd |
| Stock Material | Synthetic |
| Action | Semi-Auto |
| OAL | 39.29" |
| Sights | None |
| Chamber | 3" |
| Barrel Material | Chrome Lined Steel |
| Receiver Description | Picatinny Rail |
| Choke Configuration | Rem Choke |
| Stock Description | Skeletonized |
| Barrel Length | 18.70" |
| Max Capacity | 5 |
| Stock Finish | Black |
| SKU | 195004 |
| UPC | 810058882066 |
| MPN | M12AK-LWH |
Specifications
Explore the specific details and characteristics
- SKU
- 195004
- UPC
- 810058882066
- MPN
- M12AK-LWH







