
North American Arms 22MSBBO Chuckwagon w/Belt Buckle 22 Mag 5rd Shot 1.13" Matte Stainless Steel/Rosewood
$345.99
Please Allow 4-5 Business Days for In Store Pickup
Product Features & Specifications
North American Arms 22MSBBO Chuckwagon w/Belt Buckle 22 Mag 5rd Shot 1.13" Matte Stainless Steel Barrel, Stainless Cylinder & Frame, Rosewood Grip
This isn’t about blending in.The Chuckwagon Buckle carries the look of classic Western firearm gear, putting craftsmanship and personality up front.
It mounts securely to your belt and pairs with the revolver to create a functional display piece tied to the legacy of NAA mini revolvers. *Note BBO-MS buckle will only accept the NAA-22MS, 1 1/8" barrel and fits belts 1" to 1 1/2" wide.Includes secure clip release.
| Brand | North American Arms |
| Series | w/Belt Buckle |
| Model | Chuckwagon |
| Caliber | 22 Mag |
| Barrel Length Range | 1" to 1.99" |
| Capacity | 5rd |
| Sights | Half Moon |
| Barrel Finish | Matte |
| Barrel Material | Stainless Steel |
| Grips | Rosewood |
| Cylinder Material | Stainless Steel |
| Cylinder Finish | Stainless |
| Height | 2.81" |
| Barrel Description | Stainless Steel |
| Barrel Length | 1.13" |
| Weight | 6.20 oz |
| SKU | 193089 |
| UPC | 744253004001 |
| MPN | 22MSBBO |
Specifications
Explore the specific details and characteristics
- SKU
- 193089
- UPC
- 744253004001
- MPN
- 22MSBBO







