
ROSSI Rio Bravo 22LR 18"15R CK/HW RL22181WD-GLD2RR
by Rossi
Availability:IN STOCK ONLINE
$430.99
Please Allow 4-5 Business Days for In Store Pickup
Product Features & Specifications
ROSSI RL22181WD-GLD2RR RIO BRAVO 22LR 18"15R CK/HW
| Brand | Rossi |
| Model | Rio Bravo |
| Caliber | 22 LR |
| Barrel Length Range | 18" to 18.99" |
| Capacity | 15+1 |
| Action | Lever |
| OAL | 35.90" |
| Barrel Material | Alloy Steel |
| Twist | 1:16" RH |
| Grooves | 6 |
| Height | 7.35" |
| Receiver Material | Aluminum |
| Safety | Crossbolt |
| Width | 1.55" |
| Barrel Length | 18" |
| Max Capacity | 15 |
| Weight | 5.17 lbs |
| SKU | 189490 |
| UPC | 754908900879 |
| MPN | RL22181WD-GLD2RR |
Specifications
Explore the specific details and characteristics
- SKU
- 189490
- UPC
- 754908900879
- MPN
- RL22181WD-GLD2RR







