
Savage Arms 32456 110 Trailblazer XP 6.5 Creedmoor 4+1 20" Fluted Barrel, Flat Dark Gray
by Savage Arms
Availability:IN STOCK ONLINE
$829.99
Please Allow 4-5 Business Days for In Store Pickup
Product Features & Specifications
Savage Arms 32456 110 Trailblazer XP 6.5 Creedmoor 4+1 20" Fluted Barrel, Flat Dark Gray Adj LOP Synthetic Stock, Right Hand
| Brand | Savage Arms |
| Series | Trailblazer XP |
| Model | 110 |
| Caliber | 6.5 Creedmoor |
| Barrel Length Range | 20" to 20.99" |
| Stock Finish Group | Gray |
| Capacity | 4+1 |
| Stock Material | Synthetic |
| Action | Bolt |
| Hand | Right Hand |
| Twist | 1:8" |
| Trigger Pull Weight | 2.50-6 lbs |
| Stock Description | Adj LOP |
| Barrel Description | Fluted |
| Barrel Length | 20" |
| Max Capacity | 4 |
| Trigger | AccuTrigger |
| Weight | 8.30 lbs |
| Stock Finish | Flat Dark Gray |
| SKU | 189566 |
| UPC | 011356324566 |
| MPN | 32456 |
Specifications
Explore the specific details and characteristics
- SKU
- 189566
- UPC
- 011356324566
- MPN
- 32456








