
Shark Coast Tactical Sneaky Pete Sports South Exclusive 9mm Luger 30+1 5.50", Two-Tone Green Cerakote Receiver SCCSNKY9N002
$884.99
Please Allow 4-5 Business Days for In Store Pickup
Product Features & Specifications
Shark Coast Tactical SCCSNKY9N002 Sneaky Pete Sports South Exclusive 9mm Luger 30+1 5.50" Black Melonite CMV Barrel, M-LOK Handguard, Two-Tone Green Cerakote Receiver w/Picatinny Rail, Tungsten Cerakote Polymer SB Tactical SBA3 Brace, MAGPUL Grip
The Sneaky Pete SD-9 by Shark Coast Tactical is a compact, 9mm Luger PCC with a two-tone green Cerakote receiver set and Tungsten Cerakote SB Tactical SBA3 Brace and Magpul grip.
| Brand | Shark Coast Tactical |
| Model | Sneaky Pete |
| Caliber | 9mm Luger |
| Barrel Length Range | 5" to 5.99" |
| Capacity | 30+1 |
| Stock Material | Polymer |
| Sights | None |
| Barrel Finish | Black Melonite |
| Barrel Material | Chrome Moly Vanadium |
| Receiver Description | Picatinny Rail |
| Magazine Type | Glock Compatible |
| Grips | Magpul |
| Handguards | M-LOK |
| Description | Sports South Exclusive |
| Stock Description | SB Tactical SBA3 Brace |
| Barrel Length | 5.50" |
| Max Capacity | 30 |
| Receiver Finish | Two-Tone Green Cerakote |
| SKU | 186498 |
| UPC | 810188105394 |
| MPN | SCCSNKY9N002 |
Specifications
Explore the specific details and characteristics
- SKU
- 186498
- UPC
- 810188105394
- MPN
- SCCSNKY9N002







