
Sig Sauer 365AXGF9DH310 P365 DH3 AXG Compact 9mm Luger 10+1 3.70" Black DLC Barrel, Coyote Cerakote, Optic Ready
$1,229.99
$1,349.99
Please Allow 4-5 Business Days for In Store Pickup
Product Features & Specifications
Sig Sauer 365AXGF9DH310 P365 DH3 AXG Compact 9mm Luger 10+1 3.70" Black DLC Barrel, Coyote Cerakote Stainless Steel Lightening Cut/Optic Ready/Serrated Slide, Coyote Cerakote AXG Grip Module, SIG-LOC Compact Footprint
The Sig P365 DHE features a slide Integrated Expansion chamber with 3.70" barrel; custom DH3 serrations; Lightening Cuts/Optic ready slide; 1913 Picatinny rail; removable magwell; XRAY3 Day & Night sights and AXG grip module.Includes three 10rd magazines and interchangeable polymer grip panels.
| Brand | Sig Sauer |
| Series | DH3 AXG |
| Model | P365 |
| Caliber | 9mm Luger |
| Barrel Length Range | 3" to 3.99" |
| Capacity | 10+1 |
| Action | Striker Fire |
| Frame Finish | Coyote Cerakote |
| OAL | 7.20" |
| Frame Material | Stainless Steel |
| Slide Finish | Coyote Cerakote |
| Slide Material | Stainless Steel |
| Sights | XRAY3 Day / Night |
| Slide Description | Lightening Cut / Optic Ready / Serrated |
| Mount Type | SIG-LOC Compact Footprint |
| Barrel Finish | Black DLC |
| Barrel Material | Carbon Steel |
| Frame Size | Compact |
| Grips | AXG Grip Module |
| Height | 5.20" |
| Width | 1.20" |
| Barrel Length | 3.70" |
| Max Capacity | 10 |
| Trigger | Flat Face |
| Weight | 1.58 lbs |
| SKU | 190235 |
| UPC | 798681737260 |
| MPN | 365AXGF9DH310 |
Specifications
Explore the specific details and characteristics
- SKU
- 190235
- UPC
- 798681737260
- MPN
- 365AXGF9DH310







