
Xcaliber 40C OTF Small Knife 728881687409
by OTHER BRAND
Availability:IN STOCK ONLINE
$24.29
Please Allow 4-5 Business Days for In Store Pickup
Product Features & Specifications
XCALIBER 728881687409 40C OTF SMALL KNIFE
| Brand | Xcaliber Knife Company |
| Model | 40 Cal |
| OAL | 7" |
| Hand | Ambidextrous |
| Size | Small |
| Blade Material | 440C SS |
| Edge Type | Part Serrated |
| Style | OTF |
| Thickness | .111" |
| Blade Description | Black |
| Blade Grind | Saber |
| Handle Length | 3.91" |
| Handle Material | Steel |
| Blade Length | 2.75" |
| Blade Type | Tanto |
| Weight | 4.95 oz |
| Lock Type | Slide Lock |
| SKU | 187764 |
| UPC | 728881687409 |
| MPN | 728881687409 |
Specifications
Explore the specific details and characteristics
- SKU
- 187764
- UPC
- 728881687409
- MPN
- 728881687409







