
Yankee Hill 233824 Bad Larry Suppressor 338 Cal 1.75" 17-4 Stainless Steel 5/8"x24
$819.00
$1,084.6
Please Allow 4-5 Business Days for In Store Pickup
Product Features & Specifications
Yankee Hill 233824 Bad Larry Suppressor 338 Cal 1.75" 17-4 Stainless Steel 5/8"x24
The Bad Larry .338 is designed for the needs of big-bore, long-distance shooters.Whether that means big game hunting, competitive shooting, or military applications.
Engineered for versatility, this suppressor is compatible with a range of calibers including .338 Lapua magnum, 8.6 BLK and more, ensuring adaptability in various scenarios.Its robust construction of heat-treated 17-4 PH stainless steel and Cobalt 6 ensures longevity and performance.
YHM maintains its commitment to economic accessibility without compromising on durability or performance, making this Bad Larry an ideal choice for those seeking top-tier performance at a reasonable price.Bad Larry ships with a 5/8-24 Direct Thread Adapter, and two suppressor wrenches.
Bad Larry features 1.375-24 HUB mounting threads and is compatible with all YHM HUB accessories.
| Brand | Yankee Hill |
| Series | Suppressor |
| Model | Bad Larry |
| Caliber | 338 Cal |
| Material | Polymer |
| Finish | Black High Temp Cerakote |
| Length | 7.31" |
| Diameter | 1.75" |
| Thread Pattern | 5 / 8"x24 |
| Weight | 17 oz |
| SKU | 174485 |
| UPC | 841812102670 |
| MPN | 233824 |
Specifications
Explore the specific details and characteristics
- SKU
- 174485
- UPC
- 841812102670
- MPN
- 233824







