
ATN TIMNBLT619G6 BlazeTrek 619 Black 1.5-12x 19mm Thermal Handheld
by ATN Corp
Availability:IN STOCK ONLINE
$1,695.00
$1,865
Please Allow 4-5 Business Days for In Store Pickup
Product Features & Specifications
ATN TIMNBLT619G6 BlazeTrek 619 Black 1.5-12x 19mm
| Brand | ATN |
| Series | 619 |
| Model | BlazeTrek |
| Magnification | 1.5-12x |
| Color | Black |
| Objective | 19mm |
| Rechargeable | Yes |
| Eye Relief | 15mm |
| Length | 6.20" |
| Proofs | Waterproof |
| Focus Type | Manual |
| Power Source | USB-C |
| Detection Range | 1000 yds |
| Palettes | White Hot / Black Hot / Iron Red / Alarm Amber / Emerald |
| Battery Life | 6.5 hrs |
| Compatible With | iOS / Android |
| Height | 1.98" |
| Width | 2.23" |
| Weight | 0.70 lbs |
| Display | 800x600 OLED |
| Memory | 16GB |
| Picture or Video | Photo / Video / Sound |
| SKU | 191395 |
| UPC | 658175473459 |
| MPN | TIMNBLT619G6 |
Specifications
Explore the specific details and characteristics
- SKU
- 191395
- UPC
- 658175473459
- MPN
- TIMNBLT619G6







