
ATN TIMNBLT625G6 BlazeTrek 625 Black 1.75-14x 640x512 Resolution Thermal Handheld
by ATN Corp
Availability:IN STOCK ONLINE
$1,895.00
$2,085
Please Allow 4-5 Business Days for In Store Pickup
Product Features & Specifications
ATN TIMNBLT625G6 BlazeTrek 625 Black 1.75-14x 640x512 Resolution
| Brand | ATN |
| Series | 625 |
| Model | BlazeTrek |
| Magnification | 1.75-14x |
| Color | Black |
| Resolution | 640x512 |
| Rechargeable | Yes |
| Length | 6.20" |
| Proofs | Waterproof |
| Focus Type | Manual |
| Power Source | USB-C |
| Detection Range | 1000m |
| Palettes | White Hot / Black Hot / Iron Red / Alarm / Green Hot / Sepia |
| Battery Life | 6.5 hrs |
| Compatible With | iOS / Android |
| Height | 1.98" |
| Width | 2.23" |
| Weight | 0.70 lbs |
| Display | 800x600 OLED |
| Memory | 32GB |
| Picture or Video | Photo / Video / Sound |
| Diopter Adjustment | -5 / +5 |
| SKU | 191396 |
| UPC | 658175473855 |
| MPN | TIMNBLT625G6 |
Specifications
Explore the specific details and characteristics
- SKU
- 191396
- UPC
- 658175473855
- MPN
- TIMNBLT625G6







