
Bukops BUK40003 Primetime 1-5x25mm Manual Focus Black
$549.99
Please Allow 4-5 Business Days for In Store Pickup
Product Features & Specifications
Bukops BUK40003 Primetime 1-5x25mm Manual Focus Black
Buknoculars features an industry-first technology, Primetime Colour Vision. This patent-pending technology drastically enhances low-light conditions to maximise every moment of shooting time.
Quickly identify the target buck in vivid color when traditional optics only provide a graying silhouette. Primetime Colour Vision does not use thermal imaging or infrared; it is its own proprietary technology, unlike any other.
Video recording requires an 8GB-32GB microSD card (microSD card not included).
| Brand | Bukops |
| Model | Primetime |
| Magnification | 1-5x |
| Color | Black |
| Objective | 25mm |
| Brightness Settings | Adjustable |
| Battery Size | AA |
| Zoom | Yes |
| Focus Type | Manual |
| Display | 2.95" HD Viewfinder |
| Memory | 32GB SD Card |
| SKU | 185556 |
| UPC | 810156160035 |
| MPN | BUK40003 |
Specifications
Explore the specific details and characteristics
- SKU
- 185556
- UPC
- 810156160035
- MPN
- BUK40003







