
Jk Armament JK-155GOAT-HF-36 36K G.O.A.T HF 1.55" Armor Black Stainless Steel/Titanium Suppressor
$1,135.25
Please Allow 4-5 Business Days for In Store Pickup
Product Features & Specifications
Jk Armament JK-155GOAT-HF-36 36K G.O.A.T HF 1.55" Armor Black Stainless Steel/Titanium
The JK 155 G.O.A.T HF 36 is the next evolution of the G.O.A.T High Flow platform, engineered for shooters who want maximum versatility, reduced backpressure, and a configurable suppressor system that adapts to the mission.The G.O.A.T. 36 features Six 36 caliber baffles (Five Titanium, 1 Stainless Steel) and included both a 9mm (LT, Flash Reducing) and 5.56 (PRO, High Flow Flash Hider) end cap.In addition, the package also includes Two Bald Eagle Muzzle Devices (1/2×28 for 9mm and Below, 5/8×24 for 30cal and Below) to accommodate and support a large variety of weapon systems, delivering reliable performance across multiple platforms and calibers.
| Brand | Jk Armament |
| Series | G.O.A.T HF |
| Model | 36K |
| Color | Armor Black |
| Material | Stainless Steel / Titanium |
| Finish | Cerakote |
| Length | 2.80-7" |
| Diameter | 1.55" |
| SKU | 192624 |
| UPC | 850064482683 |
| MPN | JK-155GOAT-HF-36 |
Specifications
Explore the specific details and characteristics
- SKU
- 192624
- UPC
- 850064482683
- MPN
- JK-155GOAT-HF-36







