
Sig Sauer 365XF9BFOMS P365 Fuse Compact 9mm Luger 17+1 4.30" Black Nitron, Optic Ready
$824.99
Please Allow 4-5 Business Days for In Store Pickup
Product Features & Specifications
Sig Sauer 365XF9BFOMS P365 Fuse Compact 9mm Luger 17+1 4.30" Black DLC Barrel, Black Nitron Stainless Steel Optic Ready/Serrated Slide, Black Stainless Steel Frame w/Picatinny Rail, Black LXG Grip
Full-size capability and micro-compact concealment.The Fuse features a fiber optic front sight and black serrated rear sight; optic ready slide; LXG grip with laser engraved texture, Picatinny rail; flat faced trigger and interchangeable backstraps.
Includes three backstraps.
| Brand | Sig Sauer |
| Series | Fuse |
| Model | P365 |
| Caliber | 9mm Luger |
| Barrel Length Range | 4" to 4.99" |
| Capacity | 17+1 |
| Action | Striker Fire |
| Frame Finish | Black |
| OAL | 7.20" |
| Frame Material | Stainless Steel |
| Slide Finish | Black Nitron |
| Slide Material | Stainless Steel |
| Sights | Fiber Optic Front / Serrated Rear |
| Slide Description | Optic Ready / Serrated |
| Barrel Finish | Black DLC |
| Barrel Material | Carbon Steel |
| Frame Size | Compact |
| Grips | Black LXG |
| Barrel Length | 4.30" |
| Max Capacity | 17 |
| Trigger | Flat Face |
| Frame Description | Stainless Steel Frame w / Picatinny Rail |
| SKU | 195201 |
| UPC | 798681739233 |
| MPN | 365XF9BFOMS |
Specifications
Explore the specific details and characteristics
- SKU
- 195201
- UPC
- 798681739233
- MPN
- 365XF9BFOMS







