
Sig Sauer 365XF9BFORXSL P365 Fuse w/Optic Compact 9mm Luger 21+1 4.30" Black, Romeo-X
$1,149.99
Please Allow 4-5 Business Days for In Store Pickup
Product Features & Specifications
Sig Sauer 365XF9BFORXSL P365 Fuse w/Optic Compact 9mm Luger 21+1 4.30" Black DLC Barrel, Black Nitron Stainless Steel Serrated w/Optic Slide, Black DLC Stainless Steel Frame w/Beavertail & Picatinny Rail, Black LXG Grip, Sig ROMEO-X SIG-LOC Compact
Full-size capability and micro-compact concealment.Featuring a razor-thin 1 wide grip module for versatility and shootability; optic-ready slide; fiber optic front sight, black serrated rear sight and interchangeable backstraps.
The Romeo-X SIG-LOC Compact Optic is fully enclosed, sealed and gas-purged and mounts from underneath the pistol slide.Includes Romeo-X SIG-LOCTM Compact Optic, three backstraps, two 21rd and one 17rd steel magazines.
| Brand | Sig Sauer |
| Series | Fuse w/Optic |
| Model | P365 |
| Caliber | 9mm Luger |
| Barrel Length Range | 4" to 4.99" |
| Capacity | 21+1 |
| Action | Striker Fire |
| Frame Finish | Black DLC |
| OAL | 7.20" |
| Frame Material | Stainless Steel |
| Slide Finish | Black Nitron |
| Slide Material | Stainless Steel |
| Sights | Fiber Optic Front / Serrated Rear |
| Slide Description | Serrated w / Optic |
| Mount Type | SIG-LOC Compact Footprint |
| Barrel Finish | Black DLC |
| Barrel Material | Carbon Steel |
| Frame Size | Compact |
| Grips | Black LXG |
| Optic Description | Sig ROMEO-X SIG-LOC Compact |
| Height | 5.70" |
| Safety | No Manual |
| Width | 1.10" |
| Barrel Length | 4.30" |
| Max Capacity | 21 |
| Trigger | Flat Face |
| Weight | 1.55 lbs |
| Frame Description | Stainless Steel Frame w / Beavertail & Picatinny Rail |
| SKU | 193324 |
| UPC | 798681713349 |
| MPN | 365XF9BFORXSL |
Specifications
Explore the specific details and characteristics
- SKU
- 193324
- UPC
- 798681713349
- MPN
- 365XF9BFORXSL








