
Spandau Arms 21000200 S2 12 Gauge 3" 3+1 21" Overall True Timber Strata
$607.99
Please Allow 4-5 Business Days for In Store Pickup
Product Features & Specifications
Spandau Arms 21000200 S2 12 Gauge 3" 3+1 21" Overall True Timber Strata Vent Rib Barrel, Drilled & Tapped Receiver, Fixed True Timber Strata Synthetic Stock
The Spandau S2 Shotgun is a lightweight firearm for hunters and shooting enthusiasts.It features a reliable Inertia operating system for smooth cycling with various loads, a customizable Benelli/Mobil choke tube system; fiber optic front sight for quick target acquisition; oversized controls and enhanced loading gate.
Compatible with Benelli M2 accessories.Includes Carlson's Bone Collector Turkey choke tube ans adjustable Drop/Cast spacer kit.
| Brand | Spandau Arms |
| Model | S2 |
| Gauge | 12 Gauge |
| Barrel Length Range | 21" to 21.99" |
| Stock Finish Group | Camouflage |
| Capacity | 3+1 |
| Stock Material | Synthetic |
| OAL | 43.75" |
| Sights | Fixed Fiber Optic Front |
| Chamber | 3" |
| Barrel Finish | True Timber Strata |
| Receiver Description | Drilled & Tapped |
| Application | Turkey |
| Chokes Included | Carlon's Bone Collector Turkey |
| Recoil Pad Type | Rubber |
| Stock Description | Fixed |
| Barrel Description | Vent Rib |
| Barrel Length | 21" |
| Max Capacity | 3 |
| Receiver Finish | True Timber Strata |
| Stock Finish | True Timber Strata |
| SKU | 193313 |
| UPC | 810162051723 |
| MPN | 21000200 |
Specifications
Explore the specific details and characteristics
- SKU
- 193313
- UPC
- 810162051723
- MPN
- 21000200







