
Beretta USA J32CF11 A300 Ultima Patrol Limited Edition 12 Gauge Semi-Auto 3" 7+1 19.10" Overall Frog Skin Camo
$1,349.00
Please Allow 4-5 Business Days for In Store Pickup
Product Features & Specifications
Beretta USA J32CF11 A300 Ultima Patrol Limited Edition 12 Gauge Semi-Auto 3" 7+1 19.10" Overall Frog Skin Camo Chrome Lined Steel Barrel, M-LOK Forend, Aluminum Receiver w/Picatinny Rail, Fixed Synthetic Stock, Improved Cylinder Choke
The A300 Ultima Patrol Limited Edition in Frog Skin Camo features an enlarged loading port; extended bolt release and bolt handle; oversized and reversible safety button; installed 7-slot Picatinny rail; three M-LOK mounting points; forend with aggressive texturing in key areas to ensure superior control and comfort while shooting and a shortened compact stock with a 13" length-of-pull.Compatible with Beretta 1301 Tactical after-market rail and optic mount accessories.
| Brand | Beretta USA |
| Series | Ultima Patrol |
| Model | A300 |
| Gauge | 12 Gauge |
| Barrel Length Range | 19" to 19.99" |
| Stock Finish Group | Camouflage |
| Capacity | 7+1 |
| Stock Material | Synthetic |
| Action | Semi-Auto |
| OAL | 38" |
| Sights | Fiber Optic Front / Ghost Ring Rear |
| Chamber | 3" |
| Barrel Finish | Frog Skin Camo |
| Barrel Material | Chrome Lined Steel |
| Receiver Description | Picatinny Rail |
| Choke Configuration | Beretta / Benelli Mobil |
| Application | Defense |
| Chokes Included | Improved Cylinder |
| Description | Limited Edition |
| Forend Type | M-LOK |
| Receiver Material | Aluminum |
| Safety | Manual |
| Stock Description | Fixed |
| Barrel Length | 19.10" |
| Length of Pull | 13" |
| Max Capacity | 7 |
| Receiver Finish | Frog Skin Camo |
| Stock Finish | Frog Skin Camo |
| SKU | 184574 |
| UPC | 082442026404 |
| MPN | J32CF11 |
Specifications
Explore the specific details and characteristics
- SKU
- 184574
- UPC
- 082442026404
- MPN
- J32CF11








