
Beretta USA J32CG21 A300 Ultima Patrol 20 Gauge Semi-Auto 3" 7+1 19.10" Aluminum Receiver
$1,199.00
Please Allow 4-5 Business Days for In Store Pickup
Product Features & Specifications
Beretta USA J32CG21 A300 Ultima Patrol 20 Gauge Semi-Auto 3" 7+1 19.10" Aluminum Receiver w/Picatinny Rail, Fixed Synthetic Stock
THE A300 Ultima Patrol offers a lighter recoil for improved comfort, faster handling and control.Built on the time-tested A300 platform, the Ultima Patrol 20-gauge is designed to be ultra-reliable and easy to manipulate.
It features a stock offering a shorter length of pull; integrated QD sling attachments; enlarged controls; enhanced loading port; slimmed-down forend with aggressive texturing; multiple M-LOK mounting points and a 7+1 extended magazine tube.
| Brand | Beretta USA |
| Series | Ultima Patrol |
| Model | A300 |
| Gauge | 20 Gauge |
| Barrel Length Range | 19" to 19.99" |
| Operating System | Gas |
| Capacity | 7+1 |
| Stock Material | Synthetic |
| Action | Semi-Auto |
| OAL | 38" |
| Chamber | 3" |
| Receiver Description | Picatinny Rail |
| Choke Configuration | Beretta / Benelli Mobil |
| Handguards | M-LOK |
| Application | Defense |
| Receiver Material | Aluminum |
| Safety | Manual |
| Stock Description | Fixed |
| Barrel Length | 19.10" |
| Length of Pull | Adjustable |
| Max Capacity | 7 |
| Trigger | Single Select |
| Weight | 6 lbs |
| SKU | 192646 |
| UPC | 082442983370 |
| MPN | J32CG21 |
Specifications
Explore the specific details and characteristics
- SKU
- 192646
- UPC
- 082442983370
- MPN
- J32CG21







