
Sig Sauer 320SXGF9CWRES10 P320 SXG Reserve Full Size Frame 9mm Luger 10+1 3.90" Black Barrel
$2,099.99
$2,299.99
Please Allow 4-5 Business Days for In Store Pickup
Product Features & Specifications
Sig Sauer 320SXGF9CWRES10 P320 SXG Reserve Full Size Frame 9mm Luger 10+1 3.90" Black Barrel, High Polish DLC Stainless Steel Integrated Compensator/Optic Ready/Serrated Slide & Frame w/Beavertail & Picatinny Rail, GridLOK Grip, Sig PRO Footprint
This line of small-batch, limited-edition pistols features modern design and aesthetics combined with the performance of some of SIG SAUER's most iconic platforms.The all-steel P320-SXG Reserve was designed to deliver precision and performance with a sophisticated luxury style.
Featuring a high-gloss DLC polished frame; high polish flat face trigger; GridLOK high polish grip panels and an integrated compensator for reduced recoil and muzzle flip.Includes three magazines.
| Brand | Sig Sauer |
| Series | SXG Reserve |
| Model | P320 |
| Caliber | 9mm Luger |
| Barrel Length Range | 3" to 3.99" |
| Capacity | 10+1 |
| Action | Striker Fire |
| Frame Finish | High Polish DLC |
| OAL | 8.20" |
| Frame Material | Stainless Steel |
| Slide Finish | High Polish DLC |
| Slide Material | Stainless Steel |
| Sights | XRAY3 Day / Night |
| Slide Description | Integrated Compensator / Optic Ready / Serrated |
| Mount Type | Sig PRO Footprint |
| Barrel Finish | Black |
| Barrel Material | Stainless Steel |
| Frame Size | Full Size |
| Grips | GridLOK |
| Height | 5.50" |
| Safety | No Manual |
| Width | 1.51" |
| Barrel Length | 3.90" |
| Max Capacity | 10 |
| Trigger | Flat Face |
| Weight | 2.89 lbs |
| Frame Description | Stainless Steel Frame w / Beavertail & Picatinny Rail |
| SKU | 195199 |
| UPC | 798681729364 |
| MPN | 320SXGF9CWRES10 |
Specifications
Explore the specific details and characteristics
- SKU
- 195199
- UPC
- 798681729364
- MPN
- 320SXGF9CWRES10







