
Sig Sauer 320XF9MODRXSL P320 M.O.D. Full Size 9mm Luger 21+1 3.90" Black, Romeo-X
by SIG SAUER
Availability:IN STOCK ONLINE
$1,329.99
Please Allow 4-5 Business Days for In Store Pickup
Product Features & Specifications
Sig Sauer 320XF9MODRXSL P320 M.O.D. Full Size 9mm Luger 21+1 3.90" Black Barrel, Matte Black DLC Stainless Steel Ported/Serrated w/Optic Slide, Black Stainless Steel Frame w/Picatinny Rail ,M.O.D. X Full Grip, Sig ROMEO-X SIG-LOC Pro
Includes three magazines.
| Brand | Sig Sauer |
| Series | M.O.D. |
| Model | P320 |
| Caliber | 9mm Luger |
| Barrel Length Range | 3" to 3.99" |
| Capacity | 21+1 |
| Action | Striker Fire |
| Frame Finish | Black |
| OAL | 8.30" |
| Frame Material | Stainless Steel |
| Slide Finish | Matte Black DLC |
| Slide Material | Stainless Steel |
| Sights | XRAY3 Day / Night |
| Slide Description | Ported / Serrated w / Optic |
| Barrel Finish | Black |
| Barrel Material | Steel |
| Frame Size | Full Size |
| Grips | M.O.D. X Full |
| Optic Description | Sig ROMEO-X SIG-LOC Pro |
| Height | 5.70 |
| Width | 1.60" |
| Barrel Length | 3.90" |
| Max Capacity | 21 |
| Trigger | XSeries Flat |
| Weight | 2.07 lbs |
| Frame Description | Stainless Steel Frame w / Picatinny Rail |
| SKU | 193999 |
| UPC | 798681740260 |
| MPN | 320XF9MODRXSL |
Specifications
Explore the specific details and characteristics
- SKU
- 193999
- UPC
- 798681740260
- MPN
- 320XF9MODRXSL







