
Sig Sauer P320 SXG Full Size Frame 9mm Luger 21+1 3.90" Black High Polished 320SXGF9CWRES
by SIG SAUER
Availability:IN STOCK ONLINE
$2,099.99
$2,299.99
Please Allow 4-5 Business Days for In Store Pickup
Product Features & Specifications
Sig Sauer 320SXGF9CWRES P320 SXG Full Size Frame 9mm Luger 21+1 3.90" Black High Polished Black DLC Stainless Steel Optic Ready/Serrated Slide, High Polish DLC Stainless Steel Frame w/Picatinny Rail, Black Alloy LOK Grip Panels
Includes three magazines.
| Brand | Sig Sauer |
| Series | SXG Reserve |
| Model | P320 |
| Caliber | 9mm Luger |
| Barrel Length Range | 3" to 3.99" |
| Capacity | 21+1 |
| Frame Finish | High Polish DLC |
| OAL | 8.20" |
| Frame Material | Stainless Steel |
| Slide Finish | High Polish DLC |
| Slide Material | Stainless Steel |
| Sights | XRAY3 Day / Night |
| Slide Description | Optic Ready / Serrated |
| Barrel Finish | Black |
| Barrel Material | Carbon Steel |
| Frame Size | Full Size |
| Grips | Black Alloy LOK Grip Panels |
| Height | 5.50" |
| Width | 1.60" |
| Barrel Length | 3.90" |
| Max Capacity | 21 |
| Trigger | Flat Blade |
| Weight | 46.20 oz |
| Frame Description | Stainless Steel Frame w / Picatinny Rail |
| SKU | 182462 |
| UPC | 798681692620 |
| MPN | 320SXGF9CWRES |
Specifications
Explore the specific details and characteristics
- SKU
- 182462
- UPC
- 798681692620
- MPN
- 320SXGF9CWRES







