
Sig Sauer 320XF9MOD10 P320 M.O.D. Full Size 9mm Luger 10+1 3.90" Black, Optic Ready
by SIG SAUER
Availability:IN STOCK ONLINE
$958.99
Please Allow 4-5 Business Days for In Store Pickup
Product Features & Specifications
Sig Sauer 320XF9MOD10 P320 M.O.D. Full Size 9mm Luger 10+1 3.90" Black Barrel, Matte Black DLC Stainless Steel Optic Ready/Ported/Serrated Slide, Black Stainless Steel Frame w/Picatinny Rail, M.O.D. X Full Grip
Includes three magazines.
| Brand | Sig Sauer |
| Series | M.O.D. |
| Model | P320 |
| Caliber | 9mm Luger |
| Barrel Length Range | 3" to 3.99" |
| Capacity | 10+1 |
| Action | Striker Fire |
| Frame Finish | Black |
| OAL | 8.30" |
| Frame Material | Stainless Steel |
| Slide Finish | Matte Black DLC |
| Slide Material | Stainless Steel |
| Sights | XRAY3 Day / Night |
| Slide Description | Optic Ready / Ported / Serrated |
| Barrel Finish | Black |
| Barrel Material | Steel |
| Frame Size | Full Size |
| Grips | M.O.D. X Full |
| Height | 5.70 |
| Width | 1.60" |
| Barrel Length | 3.90" |
| Max Capacity | 10 |
| Trigger | XSeries Flat |
| Weight | 2.07 lbs |
| Frame Description | Stainless Steel Frame w / Picatinny Rail |
| SKU | 194000 |
| UPC | 798681740253 |
| MPN | 320XF9MOD10 |
Specifications
Explore the specific details and characteristics
- SKU
- 194000
- UPC
- 798681740253
- MPN
- 320XF9MOD10







